Hasta Yorumları

Alper G / Sanayici / BURSA

4 yıl önce bir motor kazası geçirmiştim. Akabinde bel fıtığı ameliyatı oldum. Daha sonra boyun, sırt ve belimde ağrılar başladı. Yaklaşık 1,5 ay önce buraya geldim ve doktor bey bana 12 tane fıtık teşhisi koydu. Boyum 4 cm kısalmıştı ve 6-7 seanstan sonra şu an daha rahatım. Tekrar spor yapmaya başladım. Boyum tekrar eski haline geldi. 1.80’e ulaştım. Manipülasyon tedavisi bende hiç beklemediğim etkiyi yaptı. Şu an daha rahatım. Her hareketi yapabiliyorum. Ali Bey’in kontrolünde sporumu yapabiliyorum. Doktor Bey’i medya ve internet aracılığıyla buldum. Birkaç arkadaşımın tavsiyesiyle de kendisine ulaştım. Benim şansım Bursa’da olmam. Türkiye’nin her yerinden hocamın misafirleri geliyor. Çok şükür ben daha yakınım ve bundan dolayı tedaviye rahat gelebiliyorum. Daha önce birçok tedavi denedim ve Ali Bey’de son buldu ağrılarım, öyle söyleyebilirim. Herkese tavsiye ederim, gelip denemelerinde fayda var.

Fatih C./ Grafiker / ÇANAKKALE

Benim şikayetlerim baş dönmesiyle başladı. Baş dönmesinden sonra dengesizlik oluşmaya başladı. Sonra baş ağrıları ve tansiyon yükselmesiyle karşı karşıya kaldım. Ameliyattan kaçtığım için manuel terapiyi duydum, internetten araştırdım, tavsiyeleri okudum ve randevu alarak buraya geldim. Şu an 10 seans tedavi oldum. Bu 10 seans sonunda %95 iyileşmiş durumdayım. Çok büyük sıkıntılar yaşadıktan sonra bu şekilde hayatımı sürdürmek hiç aklımdan geçmiyordu. Teknolojiye çok ayak uydurduğumuz için boynumuz sürekli aşağıda kalıyor. Bu yüzden 15 yaşındaki çocuğun bile bu hastalığa yakalanma riski var. Bence  ameliyatı en son düşünmek gerekiyor. Bütün bu hastalığı yaşayanlara ameliyattan önce manuel terapiyi tavsiye ediyorum. Şu an buraya geldiğim için çok memnunum. Doktor Bey’den Allah razı olsun.

Semih K. / Öğrenci / İSTANBUL

Şikayetlerim, 2-3 ay öncesine kadar daha önce var olmayan fakat sonrasında boyun ve sırtta başlayıp bele kadar inen sürekli bir ağrı ile başladı. Öncelikle geçer diye düşündüm. Çeşitli kremler sürerek günü kurtarmaya çalıştım. Fakat sürekli kronik bir hal almaya başlayınca emar çektirme gereği duydum ve boyun fıtığı teşhisi konuldu. Sonra nereye başvururum diye internetten araştırdım ve yollar Ali Hocam’a çıktı. Kendisine gelmeden önce bile belli bir güven duyarak geldiğimi söyleyebilirim ve yapmış olduğu tedavide beni yanıltmadı. 10 seans sonunda başta söylediğim şikayetlerin hiçbiri kalmadı diyebilirim. Bu tedavinin hem kapsamı hem de süresi bana çok uygun geldi. Kısa sürede hızlı bir tedavi sürecinden geçtim ve olumlu bir tedavi süreci oldu. Şu an eski ağrılarımın hiç biri kalmadı. Doktor Bey’e çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim.

Aliye A. / Diş Hekimi / İZMİR

Belimde ağrı ve son bir buçuk yıldır bacağıma vuran ağrı ve ayağımda uyuşukluk şikayetim vardı. Yürüme güçlüğü, gece tek tarafıma yatamama, uyku bozukluğu gibi şikayetlerim oluyordu. Daha önce birkaç defa fizik tedavi gördüm ama hep geçiştirdim. Bu kadar ciddiyetini çok anlamamıştım. En son sınıra geldiği zaman fark ettim. Ta ki yürüme bozukluğu ya da uykumda bir sorun olduğu zaman. Pek çok kez emarım çekildi. Pek çok kez fizik tedavi doktoruna gittim. Araştırdım. Daha basit çözümlerle geçebileceğine inanmıştım. Yüzmek gibi. Ama pek çok konuda yeterli bilgiye sahip değiliz. Yüzmenin doğru tekniğini, yürüyüşün önemini, fazla ayakta kalmamak gerektiğini, düşük bel kıyafetlerin belimize zarar verdiğini bilemiyoruz. Bayanlar olarak ayakkabı ve kıyafete düşkünüz. Şimdi gardırobuma bakıyorum ve bir şey giymek için gerçekten zorlanıyorum. Kısacası sağlık her şeyden önemli, ilk başta ona dikkat edip düşünmek gerekiyor. 10 seans sonunda iyileştim, aslında ilk seanslarda bile çok fark etti ama kontrol aşamasına geçmem 10 seansı buldu. Çok mutluyum. Pek çok şeyin gerçekten kıymetini anladım. Özellikle rahat uyku uyumak, rahat oturmak, ağrı duymamak çok önemli. Doktor beye çok teşekkür ederim. Ellerine sağlık.

Hicran C. / Muhasebe / ÇANAKKALE

Sabahları kalktığımda sırt ağrılarım oluyordu. Yataktan zor kalkıyordum. Gün içinde yarım saat gibi bir zamanda sırtım açılıyordu. Doktor beyle tanıştıktan sonra bu ağrılarım geçti. Eşim doktor beyin hastasıydı. Eşimle beraber gelip giderken, eşimin sende bir muayene ol demesiyle rahatsızlığım teşhis edildi. Tedaviye başladıktan 2 seans sonra dönüşlerini almaya başladım. Artık çok rahat hareket ediyorum. Yürürken artık daha dik, omuzlarımı geri alıp yürüyebiliyorum. Sırt bölgemde hafif kamburluğum vardı şimdi o kamburluğum da yok. Yani iyiyim. Doktor Bey’i herkese tavsiye ederim.

Yıldız G. / Çini Sanatçısı / KÜTAHYA

Bizim çini atölyemiz var. El sanatlarıyla uğraşıyoruz. Sanırım meslek hastalığından kaynaklı boynumda ve kolumda şiddetli ağrılarım vardı. Sol tarafa boynumu hiç çeviremiyordum. Zaman zaman kolum kalkmıyordu. Şikayetlerim, ağrılarım çok fazlaydı. Sadece rahatlatıcı merhem, kas gevşetici ilaç kullandım. Hiçbir faydası olmadı. Eşimin ısrarıyla buraya geldim ve muayene oldum. Yine umudum yoktu fakat birkaç seans sonra gördüm ki ağrılarım geçti. Ve şimdi çok memnunum. Bu rahatsızlığı çeken herkese doktor beyi tanımalarını ve buraya gelmelerini tavsiye ederim.

Ziya G./ İş Adamı / İSTANBUL

Müthiş bir bel ağrım vardı. Hareket sıkıntısı yaşıyordum. Devamlı ağrılarım oluyordu. Arkadaşlarım Bursa’da Dr. Ali Bey’in olduğunu söylediler. Buraya geldim ve tedavim 9 seans sürdü. Sağ olsun Doktor Bey’in tedavisinden sonra şu anda son derece rahatım. Ali Bey’in verdiği egzersizleri, hareketleri yapıyorum. Çok keyifliyim çünkü 67 yaşında yeniden dünyada böyle adam gibi dolaşıyorum. Çok farklı bir şey bu, anlatması mümkün değil. Ben 2 ay önce geldiğimde, her şeye kapkara bakıyordum. 24 saat canım yanıyordu. Aradaki fark işte bu. Maalesef toplum olarak çok fazla hareket etmiyoruz. Herkeste böyle bir sıkıntı var. İnşallah Ali Bey ve onun gibilerinin sayısı artar. Ali Bey’e çok teşekkürler.

Yüksel B./ Fabrika Çalışanı / BURSA

Ali Bey’e koltuk değnekleriyle geldim. Yanımda da iki kişi refakat ediyordu. Bel fıtığımdan dolayı ağır bir durumda ve çok büyük ağrılarla buraya geldim. Ağrılarımın gideceğine pek de ihtimal vermiyordum ama ilk seanstan sonra kendini belli etmeye başladı. İlk seanstan sonra oturdum. İkinci seanstan sonra ayağa kalkabildim, tuvalet ihtiyaçlarımı görmeye başladım ve 4.-5. seanstan sonra artık yürüme ve oturma programlarına başladık. Sonra bana yürüme ve egzersiz programı verdiler. Şu an çok mutluyum. Bu koltuk değneklerini artık doktor Ali Bey’e hediye edip de gideceğim. Kendisine çok teşekkür ederim. Ellerine sağlık.

Cemile Y. / Ev Hanımı / BURSA

Bir buçuk sene evvel buzda düştüm. Belim, ayaklarım çok ağrımaya başladı. Ortopedi doktoruna gittim. Zamanla geçecek dedi ama geçmedi. Beyin cerrahı Adnan Saraçoğlu’na gittim. Ameliyat yapılacaktı. Her şeyim hazırlandı fakat kalbimde rahatsızlık çıktığından dolayı ameliyat olamayacağımı söylediler. Ama ben iki büklümdüm, hiç yürüyemiyordum. Çok rahatsızdım. En sonunda televizyonda doktor Ali Şahabettinoğlu’nu gördüm. Buraya geldim. Elle tedaviyle Allah’a çok şükür 11 seansta düzeldim. Şimdi gayet rahat yürüyebiliyorum. Hiçbir tarafım da ağrımıyor. Çok iyiyim. Eskisinden çok çok iyiyim. Gayet rahat yürüyorum. Yürüyebildiğim için çok sevinçliyim. Doktor Bey’e çok teşekkür ederim. Elleri dert görmesin.

Hikmet S. / Emekli / BURSA

2002 yılından beri bel ağrılarım vardı. Ali Bey’i televizyonda görüp kendisiyle irtibata geçtim. Buraya gelmeden önce 15 gündür uyuyamıyordum ilk seanstan sonra uyudum yani ilk akşamdan faydasını gördüm. 3-4. seanstan sonra ayağımdaki ağrı, uyuşukluk azaldı. Her gelişimde yavaş yavaş ağrılarım azaldı sonra ağrım bitti. Şimdi tamamen iyiyim. Yeniden dünyaya gelmiş gibiyim. Ameliyat olmadan önce bütün şartları zorlamalarını ve buraya gelmelerini herkese tavsiye ederim. Ameliyat zor bir iş. Bu tedavi çok daha kolay, daha rahat. Acısız, ızdırapsız, ilaçsız…Doktor Bey’e çok teşekkürler.

Toplam 60 adet sonuç bulundu.