Hasta Yorumları

Mesut Y. / Yeminli Müşavir / BURSA

Yaklaşık yirmi gün süren tetkiklerim süresince farklı tıp merkezlerinde farklı teşhisler konulması, her hasta üzerinde olduğu gibi benim üzerimde de olumsuz etkiler bırakmıştı. 
Tesadüfen bir arkadaşımın tavsiyesi ile geldiğim bu merkezde birkaç yönde aldığım olumlu sonuçları kendimce belirlediğim önem sırasına göre sizlerle paylaşmak isterim. 
  1. Gerek şikâyetimin dinlenmesi, gerekse tedavi yöntemine ilişkin sürecin detaylarıyla tarafıma açıklanması,  hasta olarak bana düşen sorumlulukları gereği gibi yerine getirmemi sağladı.  Hasta ile Doktor arasında böylesine başarılı bir iletişim kurulmamış olsaydı belki de tedaviyi sonuna kadar devam ettiremeyebilirdim.  
  2. Bu güne kadarki yanlış yönlendirmeler sonucu oluşan  “pahalı ise iyidir” önyargısı bu merkezde yerini daha akılcı olan  “ sana gerekli olan iyidir” prensibine bırakmaktadır. Şöyle ki;
  3. Amacı sadece satmak olan firmalar stratejileri gereği pahalı ürünleri pazarlamaktadırlar. Oysa hiç te pahalı olmayan bir medikal ürünü kullanarak sağlığıma kavuşmuş bulunmaktayım.
  4. Ameliyatın son çare olması gerektiğine dair sağduyunun bu merkezde anlam bulması beni ayrıca memnun etmiştir. 
  5. Uygulanan tedavi sonucu ameliyatsız bir şekilde sağlığıma kavuşmuş bulunmaktayım.  
  6. Sağlığımın bozuk olduğu dönemde eski sağlığıma kavuşmak benim için bir numaralı öncelik arz etmesine rağmen onu burada neden dördüncü öncelik olarak belirttiğime gelince; 
İnsana saygı, karşılıklı ilişkilerde güvenin tesis edilmesi, güler yüz, mesleki birikim ve etik gibi erdemlerin var olmadığı bir ortamda sanırım sağlıklı bir yaşam sürmenin anlamını sorgulamak istediğim için.
Sağlığıma kavuşurken aynı zamanda bu duyguları da yaşamamda önemli katkılarından dolayı Uz. Dr. Sayın Ali Şahabettinoğlu ve ekibine teşekkürlerimi iletiyorum.

Süleyman S. / İSVİÇRE

1964 yılında geçirdiğim kazadan sonra belimde oluşan kayma zaman zaman, öksürdüğümde, ters bir harekette tekrarladı. Daha sonra, ağır işlerde çalışmamdan dolayı bel fıtığı, yıpranma, aşınma ve baskılar iyice arttı. Bu rahatsızlığı her yıl en az 5-6 defa yaşamaktaydım. Doktor Ali Şahabettinoğlu’na tedavi olduktan sonra rahatladım. Bu vesile ile doktoruma minnettarım.
Ağrı rahatsızlığı çekenlere tavsiye ederim ve başarılarının devamını dilerim.

Şeyda M. / Diş Hekimi / BURSA

10 yıldır boyun ve sırt ağrısı çekiyordum. Başım bedenime ağır geliyordu. Gece yatak yatak dolaşıyordum, yastıklarımı değiştiriyordum. Doğru düzgün uyuyamıyordum. İşimde zorlanıyordum. Hastalarıma bakmakta güçlük çekiyordum. Kısaca çok kötü durumdaydım. En sonunda şikayetlerim o kadar çok arttı ki hemşiremin ısrarıyla doktor Ali Bey’e geldim. Daha önce 7-8 defa klasik fizik tedavi görmüştüm. Dr. Ali Bey’in uyguladığı manipülasyon seansları sonrasında daha önce hiç olmadığım kadar rahatladım. Artık başım bedenime ağır gelmeden işimi yapabiliyorum, gece rahat uyuyorum ve sabah işime ağrısız gidiyorum. Sırtımda ağrı olmadan ve sırtımı düşünmeden rahat rahat oturabiliyorum. Hastalarıma bakabiliyorum. Şu anda hiçbir ağrı hissetmiyorum. Dr. Ali Bey’e teşekkürler ve bütün boyun fıtığı hastalarına tavsiye ediyorum.

Bayraklı R. / AVUSTURYA

Adım Rasim Bayraklı. Yaklaşık 17 sene aktif spor yaptım. Bu süre içinde hafif boyun ağrılarım vardı. 2003 senesinde ayağımdan bir sakatlık geçirdim ve maalesef spora 3-4 ay ara vermek zorunda kaldım. Bu süre içerisinde, spora ara verdiğim dönemde, boynumda ağrıların çoğaldığını hissettim. Ve en kötüsü 14 kg ağırlaştım. Yurt dışında yaşıyordum ailem Çekirge'de yaşıyor. Doktor arayışına girdim. Yurt dışında birkaç doktora gittim, tedavi olmaya çalıştım ama pek yararlı olmadı. Bu arada hastalığımın da boyun fıtığı olduğunu öğrendim. Annemler de araştırma yapmış ve Çekirge’de Dr. Ali Şahabettinoğlu’nu önermişler. Bu vesileyle Ali beyle tanışmış olduk. O dönem 5 hafta içerisinde 10 seanslık bir tedavi gördüm. Sonuç olarak boyun fıtığından kesin iyileştim diyebilirim. Ne mutlu Ali beyi tanıyana… Ameliyatsız ve ilaçsız bir tedavi yöntemiyle insanları iyileştiriyor. Ali beyle bu süre içerisinde bir aile gibi olduk diyebilirim. Yalnız ne yazık kendisini hala yurt dışına götürmeyi beceremedim.

Dt. Altan Ş.

Diş Hekimi olarak hastalarımın tedavileri esnasında eğilerek, bükülerek çalışmak zorunda kalıyorum.   Bu durumda bende özellikle boyun ve sırt bölgemde ağrıların gelişmesine neden oldu.  Bir meslektaşımın Dr. Ali Bey’in manipülatif tedavisi hakkındaki tavsiyeleri üzerine, Ali Bey’in kliniğine başvurdum.   Ali Bey’in yaptığı muayene ve MR sonuçlarıma göre boyun fıtığı teşhisi koyuldu.  Bu teşhis beni maalesef üzdü ve moralim bozuldu. Ama Dr. Ali Bey’in ve ekibinin uyguladığı tedavi ile sıkıntılarımdan kurtuldum ve tekrar yaşam kalitem arttı. Böyle bir kliniğin var olması bizim için bence büyük bir fırsat. Dr. Ali Bey ve ekibine sonsuz teşekkürler.

Umut E. / Muhasebeci / BURSA

Boyun fıtığım yaklaşık 2 sene önce başladı. Gece uyutmayan ağrılarla beraber yanma, sızı ve hareketlerimde kısıtlamalar başlamıştı. Fizik tedaviye gittim ama bir faydasını göremedim. 4-6 aydan sonra tekrar nüksetmeye başladı. Hareketlerimde kısıtlılık ve ciddi ağrılar duyuyordum. Kolumu bile kaldıramıyordum. Sonrasında doktor Ali Bey’e geldim. İlk geldiğimde çok kötüydüm, bana hep ameliyatlık olduğum söylenmişti. Emar sonucumda da fıtığım bayağı ilerlemiş gözüküyordu ama sağolsun hocam 8 seans gibi inanılmaz kısa bir sürede dimdik sağlığıma kavuşturdu beni. Kuş gibi hafifledim ve şu anda gayet sağlıklıyım çok şükür..

Necat O. / Ev Hanımı / TEKİRDAĞ

Uzun zamandır belim ağrıyordu. Kalçamdan aşağıya doğru bacaklarıma inen ağrılarım vardı. Bunun üzerine Tekirdağ’da özel bir hastaneye gittim. Doktor, bel fıtığım olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Sonra Edirne’de bir profesöre gittim. O da ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bu arada oğlum internetten Dr. Ali Şahabettinoğlu’nu buldu ve beni buraya getirdi. Ameliyat olmaktan korktuğum için doktor Ali Bey’e geldim. Hemen tedaviye başladık. Kendimi doktor Ali Bey’in ellerine teslim ettim. Siz hangi tedaviyi uygulayacaksanız ve tedavi ne kadar sürecekse razıyım dedim.  Bir aydır buradayım ve bugün son günüm. Hiçbir şeyim kalmadı çok iyiyim. Doktor Bey izin verirse Bursa’dan Tekirdağ’a kadar yürürüm. Kendimi o kadar iyi hissediyorum. Doktor beyden, tedavisinden ve personelinden çok memnunum. Allah razı olsun diyorum. Elleri dert görmesin. Allah ellerine şifa versin.

Hüseyin A. / Emekli Astsubay / BURSA

Birisi ilerlemiş toplam 3 fıtıkla dört yıldır sıkıntı çekmekteydim. En son ilerleyen fıtık sağ ayağıma vurmaya başlamıştı. Ayakta 5-10 dakikadan fazla duramıyordum. Kendimi yere atasım geliyordu. Birisi popüler 2 beyin cerrahına muayene oldum. İkiside ameliyat olmamı önerdiler. Biri 2 saat içinde ameliyat olmam gerektiğini, hemen ameliyat olmazsam felç olma riski var demişti. 10.gün internetten öğrendiğim Fizik Tedavi ve Manipülasyon Uz. Dr. Ali Şahabettinoğlu’nun muayenesine gittim. Muayene neticesinde Dr. Ali Bey ‘’ameliyat olmama gerek olmadığını, elle tedaviyle iyileşebileceğimi’’ söyledi ve tedaviye başladı. İlk başlarda tereddüt içerisindeydim. Zira öteki doktorlar ameliyatsız iyileşemeyeceğimi söylemişlerdi. Ali Bey, her defasında ‘’merak etme iyileşeceksin’’ diyordu. Ve dediği gibi oldu. İyileştim. Dr. Ali Bey’ e  çok teşekkür ederim.

Neziha S./ Ev Hanımı / BANDIRMA

Yürürken bacağımda olan ağrıları bir türlü geçirememiştim. Kızımın arkadaşlarından duyduğum Dr.Ali Bey’e muayene oldum. Bel fıtığı ve bel kayması olduğu teşhis edilince tedaviye başladım. 10 seans manipülasyon ve fizik tedavi oldum. Çok şükür sağlığıma kavuştum. Ali Bey’e teşekkürler. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

Pembe N. / Ev Hanımı / LONDRA

Belimin ağrısından uzun süredir şikayetçi idim. Türkiye’ de Bursa’ya gelip Dr. Ali Şahabettinoğlu’na bel fıtığımdan tedavi oldum. Rahatladım. Dünya varmış. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Toplam 60 adet sonuç bulundu.